Előnézet

Flip-IT! Fordított tanterem az európai szakképzésben

A Flip-IT! projekt célja az volt, hogy a fordított tanterem módszert szakképző intézmények tanítási gyakorlatába integrálja.

Meggyőződésünk, hogy a fordított tanterem (Flipped Classroom) módszer különösen hasznos a szakképzésben, amelynek lépést kell tartania a folyamatosan változó munkaerő-piaci elvárásokkal. A technológia rohamos fejlődése miatt szinte lehetetlen aktualizált tartalmú tankönyvekkel ellátni a szakképző intézményeket; a tanároknak egyre inkább figyelembe kell venniük az interneten elérhető hatalmas mennyiségű információt. 

Miként tudják a tanárok kiaknázni a tanításban azt, hogy a diákok folyamatosan online-ok, hogyan tudják ezt arra használni, hogy élménnyé tegyék a tanulást? Hogyan lehet átlendülni a hagyományos PowerPoint-prezentációk határain? Milyen IKT-eszközök lesznek leghatékonyabbak a tanítás és tanulás támogatásában? 

A Flip-IT! konzorcium a projekt során nemcsak megválaszolni kívánja ezen kérdéseket, hanem a tanárok előtt álló gyakorlati kihívásokkal is foglalkozik.

A projekt keretében kidolgozott tananyag és az arra épülő online kurzus nagy sikert aratott mind a részt vevő tanárok, mind az érintett tanulók körében. A magyar képzés anyaga akkreditált pedagógus-továbbképzés formájában elérhető, a Fordított osztályterem a gyakorlatban – Módszertani megújulás a szakképzésben című könyvet pedig bárki letöltheti.

Projektalapadatok

  • Webhely: https://www.flip-it.hu/
  • Azonosító: 2015-1-HU01-KA202-013555
  • Program: Erasmus
  • Elsődleges célcsoport: szakközépiskolai és szakiskolai tanárok
  • Másodlagos célcsoport: szakközépiskolai és szakiskolai tanulók
  • Részt vevő országok (és partnerek): Magyarország (iTStudy Hungary Számítástechnikai Oktató- és Kutatóközpont Kft. – koordinátor; SZÁMALK-Szalézi Szakgimnázium; BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma; Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum Magyar Gyula Kertészeti Technikum és Szakképző Iskola; FM Közép-Magyarországi Agrár-szakképző Központ, Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium), Írország (Cork Institute of Technology), Spanyolország (Universidad Europea de Madrid), Egyesült Királyság (Opus Learning Ltd.), Csehország (Univerzita Hradec Králové) 
  • Időtartam: 2015. szeptember 1. – 2018. augusztus 31.

Projekthírek